Півгектарна ферма з вирощування поліхет — кільчастих червів, яких використовують для годівлі морських креветок, а також цінних видів морської та прісноводної риби — принесе від $600 тис. до $2,1 млн експортної виручки за рік.

За даними Vismar Aqua, правильно спроектоване виробництво дає від 3 до 7 кг/м2 продукції на рік.

Для годування поліхет знадобляться органічні відходи, відходи життєдіяльності риби, мертва риба, а також спеціальні корми. Як пояснюють фахівці, по суті ці тварини переробляють відходи на якісний високобілковий продукт. Вони виконують роль чистильщика морів, переварючи органічні рештки.

Ціна заморожених поліхет на світовому ринку становить 40-60 $/кг, все залежить від сезону та якості продукції.

«В Україні є всі можливості для того, аби розпочати цей бізнес та стати одним із серйозних гравців на світовому ринку. Потрібно вкладати в розробку технології вирощування поліхет, і вже за кілька років можна отримати перші серйозні результати», — вважають в Vismar Aqua.

Нині поліхет у великих об’ємах вирощують на фермах у Нідерландах, Великобританії та США. Часто їх збувають рибалкам, які використовують червів у якості наживки.

Nereis Farm 1024x576
Так на Delta Farms вирощують поліхет в Нідерландах

Також поліхет є цінним кормом для морських креветок. При годуванні плідників креветок політехами продуктивність самок зростає вдвічі — до 400 000 яєць.