23 лютого в США відбувся Форум з сільськогосподарських перспектив США в поточному році, організований Міністерством сільського господарства США (USDA).

На відміну від подібних заходів, які організовує українське Мінагропрод, американський Форум був присмачений прогнозами і аналітичними висновками. Зірковими спікерами на цьому говермент-шоу стали головний економіст USDA Роберт Йохансон і сам міністр сільського господарства США Сонні Перд’ю.

Як будуть мінятися ціни на пшеницю, сою і кукурудзу?

Головний економіст міністерства припускає, що ціни на пшеницю зростуть незначно — до $4,70 за бушель (1 тонна = 36,74 буш.), що на 2% більше, ніж у минулому році.

Ціни на сою на наступний рік прогнозуються на рівні $9,25 за бушель. Зниження не буде, так як великі виробники мають намір тримати на цю культуру ціну до останньої краплі віскі.

Аналогічно по кукурудзі. Завдяки рекордній прибутковості в 2017 році, ціни на «царицю полів» досягли $3,30 за бушель. «Ми очікуємо невелике зростання цін і повернення до прибуткового тренду», — говорить Йохансон.

Також на ринки впливатиме матінка природа. За словами Йохансона (спасибі, Кеп!), погодні умови будуть регулювати як глобальне агровиробництво, так і світові ціни. «Наприклад, засуха в Аргентині знизила врожаї сої, в той час благотворні дощі в Бразилії — навпаки, штовхнули їх вгору, — жонглює словами заслужений економіст США, який тривалий час працював у Гідрометцентрі СРСР. Але це неточно.

Які ринки врятують світ?

Допоможе аграріям заробити зростання попиту на агропродукцію на двох найбільших світових ринках — у Китаї та Індії. Йохансон і Перд’ю стверджують, що в індійців і китайців апетити ростуть разом з кількістю домогосподарств середнього класу. Розвідка повідомляє, що в КНР уже кілька років поспіль активно збільшують зарплати на  промислових підприємствах, що веде до збагачення пролетаріату. До 2026 року, за підрахунками Йохансона, кількість домогосподарств середнього класу в Китаї майже подвоїться і складе 370 мільйонів, що більше аналогічного показника у США.

Грає гімн, плаче вдова морського піхотинця.

У свою чергу, Перд’ю, клянеться, що в Індії до того часу кількість заможних домогосподарств взагалі — потроїться. Купівельна спроможність членів таких «кондомініумів» явно вище, ніж у хлопців, які живуть у хрущобах, тому на перших вся надія трейдерів.

Бережи бог ОСББ.