Фото: sugar.picswear.ru

Продаж яєць у шкаралупі від курей, які утримуються в кліткових батареях, у Франції заборонять з 2020 року. Про це заявив Стефан Траверт, міністр сільського господарства країни, повідомляє Poultry World.

Міністр зазначає, що виконає зобов’язання, дане президентом Франції Еммануелем Макроном під час президентської кампанії Всесвітньому фонду природи.

«До 2022 року яйця в шкаралупі, що будуть продаватися в супермаркетах, будуть отримані від курей, що утримуються з вільним вигулом», — сказав Траверт.

Відзначається, що заборона не буде поширюватися на яйця, які використовуються лише в перероблених продуктах. Однак, деякі виробники вже відмовляються від використання інкубаційних яєць.

Наприклад, Nestlé в листопаді минулого року заявила, що поетапно буде відмовлятися від таких яєць, включаючи використання їх в перероблених продуктах, до 2025 року. Компанія Mars виключила використання інкубаційних яєць в Європі ще з 2011 року, а з 2020 року припинить використовувати їх в США.

Французькі торгові мережі також вже активно приймають участь в цій програмі. Мережа магазинів Monoprix припинила продаж таких яєць ще в 2016 році. Супермаркети Carrefour продаватимуть лише яйця від курей з вільним вигулом з 2020 року, Ашан — з 2025 року.

Незважаючи на те, що 90% жителів Франції підтримують дані заходи, згідно з недавнім опитуванням, це викликало обурення серед птахівників. Відзначимо, що сектор птахівництва у Франції — один з найбільших в ЄС. На даний час близько 70% яєць, проданих у Франції, виробляються від курей, що утримуються в клітках. Це 32 млн курей-несучок. Французи в середньому споживають 220 яєць на рік.

Виробники яєць заявили, що заборона їм коштуватиме сотні мільйонів євро для здійснення реконструкції виробництва і може порушити правила єдиного ринку ЄС.

За підрахунками профільних організацій Франції, додаткові витрати на реконструкцію виробництва складуть близько 500 млн євро. Заборона може призвести до закриття сотень господарств і, відповідно, збільшення імпорту і зростання цін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.