100146713 741075ea 7738 4501 A362 941ec7f9cde5 696x464
Фото: Стефан Мае для Reuters

70-річний французький фермер Жан-Бернар Юон господарює без сучасними засобів і почувається щасливим диваком, пише BBC Україна.

Юон разом зі своєю партнеркою Лоранс ведуть господарство на західному узбережжі Франції, в селищі Р’єк-сюр-Белон. На своїй фермі вони вручну доять корів, мелють борошно, збирають гній, вирощують корм для худоби, а землю обробляють волами.

Юон не продає свою продукцію на фермерських ринкам та не збуває її у супермаркети. Його товари купують відвідувачі ферми. 

Фермер принципово використовує традиційні методи землеробства, однак з віком все ж таки придбав два трактори, які допомагають із сіном. Крім того, у Юона немає телевізора, інтернету, гарячої води та автомобіля.

«Я завжди справлявся сам. Я ніколи не був багатим, але про що мені непокоїтися?», – каже він.

Юон зауважує, що сьогодні фермери мають набагато більше ресурсів, однак вони стикаються з багатьма обмеженнями і не обов’язково почуваються щасливими. Втім, він не знецінює сучасних фермерів та їх методи.

Фермер мріє подарувати своє господарство зацікавленому наступнику, а не продавати його. Однак, він допускає, що майбутній власник не захоче наслідувати його традиційні методи.