Закінчення огляду. Початок тут

Французька Рапсодія

Зараз ми спостерігаємо падіння цін на рапсове масло. При цьому українське масло ріпаку більш-менш стабільно в ціні.

У цьому році ріпаку виробили більше, ніж у попередній, всі країни, крім Австралії. Є достатня пропозиція. Запаси зросли. Канада великим темпом переробляє і експортує канолу.

Kanada Yeksport Rapsa

В Європі два основних гравця по ріпаку – Франція і Німеччина. Судячи з посівної, Франція додала 10 % посівних площ. Німеччина їх трохи скоротила, але збільшення у Франції нівелює це скорочення. Тому побоювань щодо ріпаку поки немає ніяких.

Raps Yeksporteri

Європа купує 80 % українського ріпаку, і тому цікаво, що з ним буде далі. Крім того ЄС імпортує соєвий біодизель з Аргентини. У Марселі будують термінал з виробництва біодизеля з пальмової олії потужністю на 500 тис тонн в рік. Це еквівалентно 1 млн т рапсового біодизеля. Тому попит на рапсове масло буде падати, оскільки є можливість виробництва біодизеля з більш дешевої сировини — пальмової олії.

В сезоні 2017/2018 імпорт соєвого біодизеля подвоїться і це тільки початок.

Raps Skachky Tsen

В Україні пікова ціна на ріпак була в листопаді після прибирання — $420, вона всім сподобалася, але далі пішов різкий спад.

Що стосується майбутніх контрактів для України: якщо Європа поставить більш жорсткі вимоги щодо ріпаку, то найбільшим виробникам варто його збувати в Пакистан або Бангладеш. Краще взяти на $ 3-4 меншу ціну, але зробити це впевнено.

Bazys Raps Ukrayna

Тому я раджу українцям укладати контракти з більш великими експортерами, які у разі висунення більш жорстких вимог з боку ЄС до ріпаку зможуть продати його в Пакистан або Бангладеш. Хоча такі великі гравці і пропонують ціну зазвичай на $ 3-4 менше. Але краще продати дешевше, але більш впевнено.

Prognoz Raps Ukr

При цьому базис, тобто різниця між українською експортною ціною і ціною на міжнародних біржах за форвардам на 2018 рік, — краще, ніж у минулому, і це ще один фактор, який говорить: ріпак потрібно активно продавати.

Місце соняшнику

Сьогодні щосили збирає Аргентина, і поки рекордний урожай, причому 30 % вже прибрано. Якщо так далі піде то, можливо, він досягне прогнозованих 3,6 млн т, хоча ми вважаємо, що буде менше — на ще не зібраний обсяг вплине посуха.

Але в минулі роки Аргентина потужно експортувала, тому великого падіння бути не повинно.

Podsoln Argent

Європа зібрала урожай більше звичайного, і всі думали, що вона не буде як завжди багато імпортувати. Але поки вона імпортувала понад 1 млн т. Кінцева мета — 1,5 млн т, хоча явно буде більше.

Es Podsoln

Різниця в ціні між європейською і українською соняшниковою олією 2-3 місяці тому була $ 20-30, що свідчило про відносну дорожнечу українського масла (зазвичай ця різниця більше). Однак з-за того, що на даний момент Європа вже «затарилась», ця різниця вийшла на нормальний рівень.

Podsoln Es Y Ukr Tseni

Що буде далі? Ми вже бачимо, що позавчора було $ 800 за тонну, вчора $ 790-785 за тонну. І прогнозуємо $ 750. Тобто на ціну масла почався тиск.

Тому тим, хто не продав поки нічого або продав мало соняшнику, слід збільшувати продажі.

Prognoz Ukr Podsol

Copy Of Ob1 294x300Олів’є Буйє, директор компанії Agritel

В матеріалі використані тези із семінару “Велика панорама аграрних ринків” Agritel