Quot Quot
Фото: УНІАН

Восени в парламенті зареєстрували законопроект «Купуй українське, плати українцям». Документ під номером 7206, авторства Радикальної партії, під кінець 2017 року пройшов перше читання, і обіцяє в результаті поліпшити економічну ситуацію в Україні, створити нові робочі місця та підвищити доходи громадян.

Автори законопроекту запропонували внести зміни до процедури публічних закупівель, надавши преференції місцевим виробникам. Враховуючи те, що річний обсяг публічних закупівель сягає 275 млрд грн на рік, імпортна складова нині оцінюється в понад 100 млрд грн. Це надто багато, вважають в Радикальній партії.

Разом з тим, законопроект насторожив представників Європейського союзу. За словами Крістіана Даніельсона, генерального директора Єврокомісії, Україна має уважно підходити до ухвалення подібного документу, і простежити, щоб його положення не порушили Угоду про асоціацію.

«Бо тоді доведеться говорити про наслідки, а наслідки будуть», — розповів Даніельсон в інтерв’ю «Європейській правді».

Разом з тим Хюг Мінгареллі, посол ЄС в Україні, наполягає, що прибічники законопроекту «купуй українське» користуються неправдивими аргументами — «просто брешуть».

«Вони кажуть, що «купуй українське» піде на користь українцям, будуть створюватися робочі місця. Це неправда. Через такий закон ви втратите конкуренцію серед учасників тендерів», — каже посол.

Без конкуренції українцям доведеться платити більше і отримувати гіршу якість. А йдеться про закупівлі за бюджетні кошти.