Китай показує активний попит на ячмінь — це стимулює як світові ціни, так і українську. Для нас важливо, що Китай на поточний момент призупинив імпорт сорго з Америки. Йде атидемпинговое розслідування.

Сорго – кормова кульура, і її потрібно замінювати якимись аналогами. Тому попит на ячмінь буде рости, і ціна у всіх експортерів буде зростати. До того ж, Китай в цьому сезоні скоротив імпорт зернових з боку США. В кінці 2017-го Піднебесна зменшила частку допустимої сорності в сої, імпортованої з Америки, до 1 %.

Тобто Китай посилює свої вимоги щодо імпорту. Китайські торговці не пустили до себе американські судна з кукурудзою (210 000 тонн) більш ретельно контролювали ГМО при закупівлі кукурудзи в Україні.

До того ж, китайські покупці переходять до закупівель бразильської сої, незважаючи на більш високі ціни, ніж у соєвих бобів з США.

Зменшення частки американського зерна може автоматично підвищити частку українського зернового експорту в Китай.

Yachmen

Фураж на куражі

Ціна на фуражний ячмінь через великий попит буде зростати, але до нового врожаю. А після — вплинуть інші фактори. Український ячмінь поки виглядає досить дорогим, практично скоротилася різниця між цінами на ячмінь та на продовольчу пшеницю, а часом перша перевищувала другу.

У цьому проявився деякий тиск на ціну з боку пшениці. Якщо ячмінь стане дорожчим за неї, то пшениця не дасть далі рости ціні на нього.

У наступному році очікується деякий тиск на ціну ще одного виду ячменю — солодового — з-за збільшення обсягів виробництва, так як основні європейські виробники цієї культури збільшили площі.

При цьому треба спостерігати за погодною ситуацією: чи дасть вона успішно провести сівбу, і чи буде достатньо вологи для росту майбутніх посівів.

Українські трейдери вже пропонують форвардні контракти на фуражний ячмінь, і ця пропозиція досить висока – на рівні $170/т. Минулий сезон стартував з дещо більш високих значень, але до моменту збирання ціна була приблизно $145/т.

Різниця в $25 говорить про те, що пропозиція досить хороша. Тому продавцям ячменю ми рекомендуємо якусь частину, до 20 % майбутнього врожаю вже законтрактувати.

Kozlov 1 295x300Микола Козлов, консультант компанії Agritel

В матеріалі використані тези семінару “Велика панорама аграрних ринків” Agritel