В Україні у другій половині-наприкінці 2018 року очікують зростання забою свиней та виробництва свинини. Такими прогнозами поділився Артур Лоза, президент Асоціації свинарів України.

За його словами, галузь інерційна та реагує на економічні фактори з запізненням. Наприклад, криза 2014-15 років наздогнала свинарство лише торік.

«Поки що тенденція до скорочення зберігається. У січні на забій продали на 11% менше свиней, ніж торік, а обсяги вирощування впали на 4%», — каже Лоза.

Але те, що обсяги забою «просіли» більше, ніж обсяги вирощування, говорить про вирівнювання ситуації в галузі. Уже наприкінці року свинарство продемонструє ріст, вважає фахівець.

За даними офіційної статистики, станом на лютий в Україні нараховується 5,99 млн голів свиней. Це на 8% менше, ніж на аналогічний період минулого року. Найбільш стрімко скорочується поголів’я у господарств населення, за останній рік воно зменшилося на 10%.

У тому числі, на чисельність свинопоголів’я в Україні впливає АЧС. Тільки прямі збитки вітчизняних свинарів протягом наступних 15 років можуть скласти 9 млрд грн, прогнозують в ФАО. А враховуючи втрачені можливості та зниження вартості свинарських активів — всі 30 млрд грн.

Навіть невеликі свиноферми від загибелі однієї тварини через чуму свиней втрачають від $114 до $196.

Нагадаємо, останніми роками АЧС позбавила вітчизняних свинарів $12 млн валютної виручки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.