В Індійському океані на Сейшельських островах заснували унікальний заповідник. Одним із інвесторів проекту є Леонардо Ді Капріо, повідомляє BBC Україна.

В рамках проекту, Сейшельські острови створять в океані захищену територію площею 210 тис. квадратних кілометрів в обмін на списання частини свого державного боргу.

Передбачається, що створення заповідника обмежить туризм і риболовлю на Сейшельських островах для запобігання нанесенню шкоди морській флорі та фауні.

Одним із інвесторів проекту є благодійний фонд актора Леонардо Ді Капріо, який пожертвував на створення заповідника $1 млн.

«Ці зусилля допоможуть народу Сейшельських островів захистити свій океан для майбутніх поколінь і слугуватимуть моделлю майбутніх проектів з охорони морських територій в усьому світі», – зазначив актор.

Зазначається, що це перша у світі угода такого роду з кредиторами, призначена захистити океанічні території. Уряд Сейшельських островів погодив її ще у 2016 році з американською благодійною організацією із захисту природи Nature Conservancy та іншими інвесторами.

За умовами угоди, благодійна організація та інвестори виплатили частину державного боргу Сейшельських островів. Сума угоди становить $21 млн.

Умови угоди передбачають збільшення розміру захищених океанських територій від 0,04% до 30% до 2020 року.