45696

Ситуація з водою на території окупованого Криму з кожним днем ​​погіршується. Про це повідомив Юсуф Куркчі, перший заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій України, передає Крим SOS.

За його словами, окупаційна влада Криму вже вичерпала всі ресурси для вирішення проблем з водою. Водна інфраструктура на півострові практично зруйнована. «Це не тільки Північно-Кримський канал, але й та інфраструктура, яка давала можливість мати тисячі і тисячі гектарів зрошуваних земель завдяки цій воді», — сказав перший заступник міністра.

Він також зазначив, що процес деградації грунтів північного Криму йде такими високими темпами, що представляє серйозну проблему, яку потрібно буде вирішувати після деокупації Криму. Це відновлення меліоративних земель і водної інфраструктури, яка в зв’язку з окупацією руйнується.

Нагадаємо, до анексії Криму, Україна забезпечувала 85% водопостачання півострова через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра. Після окупації кримської території Росією подача води була припинена.

У зв’язку з припиненням надходження дніпровської води в Північно-Кримський канал 400 тис. га землі в Криму стали неродючими.

Влітку минулого року так званий уряд Криму заявив, що через активне використання підземних водоймищ, питна вода в трьох районах Криму стала солоною.