Польські виробники яєць побоюються «серйозних наслідків» через конкуренцію з Україною на ринках Європейського союзу. Про це йдеться в заяві Національної палати виробників м’яса птиці й кормів.

Серед можливих наслідків поляки називають значне погіршення рентабельності місцевих виробників, а також загострення експортної конкуренції.

Заяву оприлюднено після того, як Єврокомісія надала дозвіл птахофабриці «Авіс» української компанії «Авангард» на поставку столових яєць класу «А». Дозвіл набирає чинності 28 лютого, а перші відвантаження компанія планує вже в березні.

Поляки акцентують, що «Авангард» є лідером виробництва яєць і яєчних продуктів в Україні та одним з лідерів в Європі. Виробничий потенціал компанії становить 1,6 млрд яєць в рік.

До цього поставку столових яєць на європейський ринок здійснювала лише одна українська компанія — «Овостар Юніон». «Овостару» дали добро на експорт у вересні 2017 року, а продавати яйця в ЄС почали в жовтні.

Яєчними продуктами Україна почала торгувати з ЄС ще раніше — в 2014 році. Поставки забезпечували ті ж «Овостар» і «Авангард». З тих пір імпорт яєчних продуктів українського виробництва неухильно зростає. У 2014 році частка нашої країни в імпорті ЄС становила 4%, а в 2016-му — вже 50%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...