Скорочення врожаю кукурудзи в Аргентині через довготривалу посуху призвело до зростання цін на неї, повідомляє Grain Trade.

Протягом останніх чотирьох місяців експерти знижують прогнози врожаю кукурудзи та сої в Аргентині через несприятливі погодні умови. Посіви кукурудзи постраждають найбільше, так як дозрівають раніше сої.

За прогнозами аргентинського агентства Agripac, виробництво кукурудзи знизитися з 42 до 37 млн тонн і сої з 57 до 47 млн тонн. Експерти агентства Agritrend прогнозують урожай кукурудзи на рівні 37,5 -38 млн тонн і сої – 47-48 млн тонн.

Відзначається, що падіння виробництва кукурудзи в Аргентині поряд з рекордним обсягом світових пропозицій призвели до зростання цін на американську кукурудзу, а слідом і на українську.

Березневі ф’ючерси на кукурудзу в США виросли до $147 за тонну, однак подальше зростання обмежує скорочення темпів експорту з країни.

Ціни на українську кукурудзу підвищуються завдяки активному попиту і обмеженій кількості пропозицій від виробників.

Відзначимо, що Аргентина є третьою в світі країною за обсягами експорту кукурудзи, а також першою по поставкам кормового соєвого шроту.

За прогнозами метеорологів, посуха в Аргентині має закінчитися до кінця лютого. Березень в Аргентині зазвичай дощовий, однак з огляду на середньострокові прогнозні дані, є ймовірність, що в цьому році він буде менш дощовим.

Як зміниться світовий ринок кукурудзи в цьому році і які чинники на нього вплинуть читайте тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...