Фото: Газета 2000

Обзавестись офшорною компанією сьогодні не так складно, як здається. Процес досить швидкий, а витрати на реєстрацію, наприклад, на Британських Віргінських островах складають $1000 – $1500. Про це розповіла Аліна Плющ, радник юридичної компанії Sayenko Kharenko.

«На практиці ці кошти позичають в іноземних партнерів і на них реєструють компанію», – цитує Плющ «НВ Бізнес».

Вартість річного обслуговування залежить від провайдера та розміру компанії. У середньому вона складає $1000 – $2000.

Фактично ця сума є рахунком за сплату комунальних послуг за останні 3 місяці. «Джерело походження коштів – довідка від податкової, що у вас ці кошти, що за останні рік-два ви отримали їх легально і сплатили всі податки», – пояснює Плющ.

Крім необхідної суми для оформлення офшорної компанії знадобиться паспорт та підтвердження місця проживання.

Юрист вважає, що володіти офшорною компанією – цілком законно, адже віднедавна її можна зареєструвати та профінансувати з України. Для цього достатньо отримати електронну ліцензію від Нацбанку.

Однак тема офшорів для України так чи інакше залишається гучною. Пересічні українці сприймають це як можливість великого бізнесу не сплачувати податки. Насправді ж офшори відкривають ті підприємці, що мають зовнішньо-економічну діяльність чи бізнес за кордоном. Крім оптимізації оподаткування це потрібно для того, аби захистити права власності та застрахуватися від валютних ризиків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.