UkrLandFarming ще може бути врятований як бізнес. Компанія може погасити всі свої борги (і борги її власника Олега Бахматюка). Але для цього необхідно, аби кредитори отримали контроль над операціями та витратами агрохолдингу, вважають в інвестиційній компанії Concorde Capital.

Власник бізнесу говорить про те, що оборот UkrLandFarming зараз становить близько $1 млрд, EBITDA — близько $200 млн, а розмір своїх боргів оцінює майже в $2 млрд.

За словами Бахматюка, заборгованість перед кредиторами в $1,9 млрд він готовий реструктуризувати. При цьому загальний борг безпосередньо UkrLandFarming становить $1,6 млрд, уточнюють в Concorde Capital.

«Оскільки у Бахматюка немає інших підприємств, крім UkrLandFarming, це означає, що він готовий вирішити всі свої боргові питання (включаючи особисту заборгованість перед НБУ та Фондом гарантування вкладів) за рахунок аграрного активу», — коментує Андрій Передерей, аналітик інвесткомпанії.

Це не є обнадійливою новиною для власників облігацій UkrLandFarming, а також держателів облігацій і міноритарних акціонерів «Авангарду», але це те, чого вони повинні були очікувати, вважає Передерей.

Нагадаємо, в останньому своєму інтерв’ю Бахматюк заявив, що земельний банк агрохолдингу скоротився з рекордних 654 тис. га до 570 тис. Щоб перекрити потребу в оборотних коштах компанія змушена брати кредити під будь-які умови.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.