Компанія «Миронівський хлібопродукт» перерахувала до державного бюджету 4,2 млрд грн. Проте отримала ще більше. Про це у своїй колонці написав Дмитро Дєнков, редактор «Економічної правди».

Власник холдингу «Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк вважає отримання 1,4 млрд грн державних дотацій абсолютно справедливим, аргументуючи тим, що його компанія є одним з найбільших платників податків і перерахувала у держбюджет 4,2 млрд грн.

Втім, окрім 1,4 млрд грн дотацій, Косюк отримав 3,3 млрд грн відшкодування ПДВ при експорті. Тобто загальна сума, отримана ним від держави становить 4,7 млрд грн.

Джерело: Економічна правда

Справа у тому, що структура експорту МХП побудована таким чином, щоб отримувати повернення ПДВ з бюджету двічі: спочатку у вигляді дотацій, а потім той самий ПДВ – при експорті, зазначає Дєнков.

Відбувається повернення грошей за такою схемою: птахофабрики реалізовують свою продукцію на внутрішньому ринку, призначену для експорту та отримують дотацію у вигляді відшкодування ПДВ, який вони сплатили до бюджету. А посередник відшкодовує уже раніше повернуте птахофабрикам ПДВ при експорті.

Тобто, на 1 грн сплаченого птахофабрикою ПДВ її власник може повернути з бюджету 1,5 грн.

Також Дєнков акцентує увагу, що перерахувати гроші до державного бюджету, не означає їх сплатити. Тобто компанії МХП лише перерахували, сплачені споживачами їх продукції, податки на додану вартість.

Отже, використовувати аргумент, що сума перерахованих податків до бюджету є приводом більше з нього отримувати не є справедливим.

Нагадаємо, Юрій Косюк прокоментував закиди щодо отримання рекордної суми бюджетних дотацій у минулому році. Він аргументував тим, що його компанія справедливо отримує кошти з бюджету за принципом «більше сплатив – більше отримав».

До слова, торік сума отриманих державних дотацій компанією «Миронівський хлібопродукт» становила 30% від суми всіх дотацій, наданих державою компаніям агропромислового комплексу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...