Image005 696x389

ФАО розподілить п’ятдесят зрошувальних комплексів для фермерів, що господарюють в межах восьми кілометрах від лінії зіткнення на Донеччині та Луганщині.

Допомога надаватиметься у вигляді комплекту, що включає ємності для води, крапельні лінії, стрічки, фільтри, шланги, насосно-компресорні труби, розпилювачі і клапани. Кожен комплект виконаний індивідуально і може використовуватися для різних культур, зрошення садів чи присадибних ділянок.

Таким чином ФАО прагне покращити постраждалим від конфлікту сільським жителям доступ до сучасних технологій.

«В Луганській та Донецькій областях близько 2,8 млн га земель сільгосппризнанчення, але зрошувальна інфраструктура там застаріла і часто не працює», — каже Фаррух Тоїров, координатор ФАО з надзвичайного реагування в Україні.

Цього разу іригаційні комплекси отримають фермери з сіл Болотене та Орловське. Торік системами капельного зрошення забезпечили 50 малих агровиробників в селах Кримське й Кодема. Фермери пройшли тренінг, й усі встановлені системи нині успішно працюють, звітує ФАО.

При цьому Тоїров зазначає, що при належному використанні такі іригаційні системи подвоюють доходи фермерів уже в перший рік.

В цілому за останні 2 роки ФАО надала допомогу 30 тис. домогосподарствам уздовж лінії зіткнення. Селян забезпечували сіном, кормами для тварин та сільгосптехнікою. До кінця весни 2018-го підтримкою забезпечать ще 5000 постраждалих домогосподарств.

Програма надзвичайної допомоги на сході України фінансується Канадою та Францією, а також власними ресурсами ФАО. Аргументуючи її необхідність, ФАО зазначає, що в зоні ведення конфліктів в Україні багато голодуючого населення — стільки ж, як у Сомалі.