Капіталовкладення в тепличне виробництво полуниці за голландською технологією складуть $2500, а окупиться такий бізнес менш ніж за півроку. Про це свідчать розрахунки Pro-бізнес.

Як повідомляється, технологія добре підходить для вирощування ягоди круглий рік. Полунична розсада поміщається в теплицю й дає урожай кожні два місяці. Таким чином переривається процес «перезимівлі», адже зміна пори року не настає.

Експерти радять вибирати сорти, яким не знадобиться природне освітлення і які добре плодоносять — Ельвіра, Віма Занта, Гігантелла Максима або інші.

Щоб зібрати достатній для заробітку урожай знадобиться приміщення на 50 кв. метрів. Ягоді потрібен теплий, захищений від протягів парник. Готова конструкція коштує близько $1100. Дешевше можна придбати каркас і затягнути його щільною плівкою.

У теплицю знадобиться встановити люмінесцентні або світлодіодні світильники, передбачити опалення, наприклад, інфрачервоними обігрівачами, закупівля яких обійдеться в $400.

Щоб заощадити простір, стелажі можна встановити в три яруси, на них потім буде розміщена розсада.

Кожен місяць теплиця даватиме близько 600 кг ягід. При середній оптовій ціні $1,7-2,3 щомісячна виручка складе $600, а чистий прибуток — $500.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.