Animals Hero Goats Sheep 0 1068x601

  1.  Мархур

Мархур або винторогий козел живе в горах Центральної Азії. Назва виду походить від закрученої форми рогів, що нагадують гвинт або штопор. Іх довжина у самців може сягати 1,5 м, у самок невеликі ріжки завдовжки 20-30 см. У дикій природі їх залишилося близько 2,5 тис. через мисливців, яких приваблюють їх видовищні «штопорні» роги. Мархури живуть на крутих схилах ущелин, скелях і обривах на висоті від 500 до 3500 м. До речі, мархур є одним із символів Пакистану.

Markhor

  2.  Сайгак

Мешкає в степах і напівпустелях Казахстану, Росії, а іноді і Узбекистану під час міграцій. Сайгак – родич антилопи. Його м’ясистий ніс служить для фільтрування пилу в середовищі існування, а також холодного зимового повітря, перш ніж він увійде в легені тварини. Роги бувають тільки у самців довжиною 30 см і приблизно рівні довжині їх голови. Його легкі роги темно-рожевого кольору з блиском нефриту мають форму спіралі. Цей вид тварин також знаходиться під загрозою зникнення.

Saiga

3.  Нубійський ібекс

Гірський козел з гігантськими скрученими рогами. Мешкає в гірських районах, включаючи ущелини і кам’янисті осипи. Існує кілька різних типів ібексів. Цей тип є близьким родичем альпійського і сибірського гірського козла.

Nubianibex

4.  Бхарал

Також відомий як гімалайській блакитний баран через блакитний відтінок його хутра. Мешкає у високій частині Гімалаїв на території Непалу, Китаю, Пакистану та Індії. Бхарал має широкі і гладкі роги.

Bharal

5. Аддакс

Антилопа з тонкими, спрямованими назад рогами, спірально закрученими у 1,5-3 оборотів. Роги є у обох статей. У самців вона досягає 109 см, у самок – 80 см. Аддакси зустрічаються у піщаних і кам’янистих пустелях. Добре виживають у неволі, тому їх нерідко можна зустріти в зоопарку.

Addax

 6. Муфлон

Муфлон є предком сучасних домашніх овець. Має широкі роги, схожі на криві петлі, довжиною до 65 см. Живе тварина на гористих ландшафтах.

Muflon

7.  Блекбук

Також відомий як індійська антилопа. Блекбук мешкає на трав’янистих рівнинах і злегка лісових ділянках. Через високу потребу у воді вони живуть в районах, де вона завжди доступна. Чудові роги були улюбленою метою мисливців, тому блекбук в списку зникаючих видів.

Blackbuck

   8. Орікс

Відомий також як сернобик. Це буйвол, що живе в Північній Африці. Раніше полювання на нього було дуже поширене через довгі і гострі роги, що завдовжки досягають 4 футів. Втім, м’ясо теж було з’їдене. Це призвело до того, що орікси вимерли у дикій природі і зараз живуть в зоопарку.

Scimitaroryx
 

9. Гігантський еланд

Це найбільша антилопа у світі. Мешкає в Африці. Її також називають «лордом Дербі» на честь англійського графа Едварда Сміта-Стенлі. Спіралеподібні роги тварини можуть досягати 290 см довжиною.

Eland

10. Хамелеон Джексона

Ящірка, яка має тонкі, вигнуті вниз роги, що ростуть між очей. Роги є у обох статей. Вони поширені в Східній Африці і мешкають в прохолодних, вологих лісах.

Chameleon