Злиття пивних компаній «Сан ІнБев Україна» та «Ефес» не призведе до встановлення монополії чи значного обмеження конкуренції. Натомість це зміцнить «владу покупця» та зумовить прихід на ринок нових учасників.

Такі висновки зробив Антимонопольний комітет після проведення розслідування щодо можливого злиття пивних гігантів, пише Інтерфакс-Україна.

За даними АМКУ, нині на вітчизняному ринку присутні три великих конкуренти та безліч невеликих пивоварень. Після злиття «Сан ІнБев» та «Ефес» об’єднана компанія матиме в своєму  портфелі ряд міжнародних нових брендів і активно виводитиме їх на ринок.

Так, інші виробники пива можуть постраждати від конкурентної боротьби та знизити виробництво. Однак конкуренція призведе і до зниження цін, від чого виграє споживач.

Окрім того, поступове розширення кордонів з ЄС призведе до подальшого росту на ринку частки міні-пивоварень. Тільки за минулий рік їх стало на десяток більше.

АМКУ також зазначає, що у 2018 році ринок пива скоротиться на 7-10%, а отже конкуренція серед виробників ростиме.

Сильними конкурентами учасників концентрації лишається Carlsberg, «Оболонь» і «Оазис» («Перша Приватна Броварня»). Це обумовлено незначною присутністю Anadolu Efes в Україні, пояснюють в регулюючому органі.

Нагадаємо, найбільший світовий пивоварний концерн Anheuser-Busch InBev (AB InBev) зі штаб-квартирою в Бельгії та найбільша пивоварна компанія Туреччини Anadolu Efes (Efes) уклали угоду про наміри щодо об’єднання бізнесу в Росії та Україні ще в серпні минулого року.

Розслідування можливих наслідків концентрації активів АМКУ розпочав восени, а на початку лютого компанії отримали дозвіл на злиття.

Очікується, що угода буде закрита в першому півріччі. Об’єднана компанія отримає назву AB InBev-Efes.

Нині «Сан ІнБев» займає 30% українського ринку пива. Серед потужностей компанії — заводи в Чернігівській, Харківській і Миколаївській областях. В переліку брендів: BUD, Corona Extra, Stella Artois, Staropramen, TALLER, Hoegaarden, Чернігівське, Рогань, Жигулівське тощо.

Efes в Україні донецький пивзавод, що нині знаходиться на непідконтрольній території. Компанія втратила ці потужності рік тому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...