29-696x453

У м’ясокомбінатів з’явилася ніша для додаткового заробітку. На крові худоби можна відгодовувати п’явок і отримувати на цьому непоганий дохід.

Як свідчать розрахунки Pro-бізнес, на п’явочній фермі можна виручити від $1700, продаючи 6-7 тис. особин щомісяця. Причому якщо в СНД продають п’явки по $0,5 за штуку, то на інших ринках ціни вищі — на рівні $1,5.

Основний ринок збуту — це аптеки, медичні центри, а також інші ферми по вирощуванню паразитів.

Щоб відкрити п’явочную ферму знадобиться $1300 – $1500 капіталовкладень. Кошти підуть на закупівлю поголів’я, акваріумів, столів для годування, тераріумів, фільтра для очищення води. Також доведеться витратиться на облаштування приміщення, встановлення системи вентиляції.

Поточні витрати ферми — це заробітна плата одного працівника, харчування та комунальні послуги. Тобто ще $1300 щомісяця.

П’явок тримають в акваріумах з очищеною водою. Їх розміщують у приміщенні з кількома кімнатами або секторами. Причому мальків і дорослих особин рекомендують тримати окремо.

Для старту досить придбати близько 500 п’явок. На їх покупку піде $270. Виловлювати диких особин у водоймах не слід, адже в подальшому це призведе до проблем зі збутом.

Годування поголів’я проводиться раз в місяць-півтора. На 500 особин, що розмножуються, знадобиться приблизно 6 тонн крові здорової худоби на два місяці. Через місяць особин вже буде 10 000.

Окупається п’явочний бізнес за чотири місяці. Після повернення капіталовкладень така ферма приноситиме від $4800 прибутку щорічно.