Власники паїв у 2017 році в середньому отримали 1369 грн на гектар. Це на 25% більше ніж торік, повідомляє Держгеокадастр.

Як зазначає відомство, загальна площа сільськогосподарських земель, переданих в оренду за договорами складає 16,9 млн га. Всього торік було укладено 4,9 млн договорів оренди, у тому числі фермерськими господарствами – 750 тис. Більшість договорів укладені терміном на 8-10 років.

Найдорожча оренда землі була у Черкаській області, за неї пайовики отримали 2961,8 грн/га, найдешевша – у Закарпатській області, її ціна становила 718,9 грн за гектар.

Зазначається, що землі сільськогосподарського призначення державної власності передані у користування на земельних аукціонах коштували в середньому 2793,2 грн/га, що більше ніж торік на 24%.

Тобто зберігається двократна різниця між платою за державні і приватні землі. Орендна плата державних земель, що передані у користування за договорами минулих періодів була на рівні 1053 грн/га.

На думку Максима Мартинюка, першого заступника міністра аграрної політики та продовольства, оренда державних земель дорожча завдяки закону, що зобов’язує передавати у користування держземлі виключно на земельних торгах. Середня ставка оренди держземель за минулий рік була на рівні 14,7% від нормативної грошової оцінки землі.

До того ж, зростання вартості оренди приватних земель гальмують локальні монополії орендарів та відсутність відкритого ринку землі.

Окрім цього, на думку експертів Держгеокадастру, орендна плата приватних земель лишається низькою через виснаження грунтів та зменшення кількості сільського населення.

До слова, у приватній власності українських громадян перебуває майже 74% сільгоспземель, 23,9% належить державі, і 0,3% – це комунальні землі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.