Суд призначив гендиректору ДП «Агроспецсервіс» Мирославу Савчуку до 5 років позбавлення волі умовно за вимагання $40 тис. Савчук був незаконно призначений на посаду міністром Миколою Присяжнюком у квітні 2013 року, повідомляють Наші Гроші.

Зазначається, що у липні 2014 року Савчук у якості в.о. генерального директора підписав договір на надання оренди 904,6 га з представником приватного підприємства «Фортуна Агро». Вказана площа земельних ділянок перебувала у постійному користуванні держпідприємства.

За даними слідства, Савчук вимагав за передачу землі в оренду хабар у $100 тис, але потім зменшив суму до $40 тис.

Підписання договору відбувалося у приміщенні готелю, на виході з якого Савчук був затриманий правоохоронними органами.

У суді Савчук підтвердив отримання грошей, втім винним себе не визнав, вказавши на те, що до виконання обов’язків гендиректора «Агроспецсервісу» не приступив.

За словами Савчука у суді, він прийшов працевлаштовуватись до Мінагрополітики у березні 2013 року на посаду керівника держпідприємства, де йому запропонували написати заяву на ім’я міністра Миколи Присяжнюка. У квітні того ж року без проведення конкурсу його було призначено виконуючим обов’язки генерального директора «Агроспецсервісу».

Суд встановив, що Савчук не мав робочого місця, не отримував заробітну плату та не був ознайомлений зі своїми посадовими обов’язками. Печатку, якою він скріпив договір з «Фортуна Агро» він зробив за власні кошти.

Суд, прийнявши до уваги пом’якшуючі обставини Савчука – перше притягнення до кримінальної відповідальності, його щире каяття та позитивні відгуки, призначив йому умовний строк позбавлення волі без конфіскації майна.

Відзначається, що підписаний договір з «Фортуна-Агро» так і не вступив в дію.

Нагадаємо, у 2016 році було затримано аграрного чиновника на отриманні хабара в розмірі 357 тис. грн. Вже через рік суд відпустив хабарника, пояснивши своє рішення погіршенням стану здоров’я чиновника під час судової тяганини та наявністю двох неповнолітніх дітей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...