Обсяги незаконного видобутку риби в Україні можна порівняти з офіційною статистикою. Тіньовий ринок риби за різними оцінками становить від 80 до 120 тис. тонн. Про це повідомляє Дмитро Загуменний, генеральний директор Асоціації «Українських імпортерів риби і морепродуктів».

За словами експерта, реальний обсяг рибної продукції в Україні може становити 180 тис. тонн, в той час як за офіційними даними він оцінюється в 90 тис. тонн.

«Практично кожен день Держрибагентство рапортує про затримання браконьєрів рибної продукції в водоймах України», — говорить Загуменний.

Відзначається також, що в минулому році в Україну було ввезено 320 тис. тонн риби та морепродуктів на суму $500 млн. Найпопулярнішою рибою традиційно залишається оселедець, на його частку довелося 19% від усього експорту риби, або 60 тис. тонн. Також популярними видами риб були скумбрія, хек, салака і лосось.

В Україну завозять рибу і морепродукти з 60 країн світу. Лідерами з експорту риби в Україні є Норвегія, Ісландія і США. При цьому, близько 80% експорту Норвегії в Україну становить саме риба, а наша країна є найбільшим у світі покупцем норвезького оселедця.

За підрахунками експерта, кожен українець на рік з’їдає близько 14 кг риби. Світове споживання риби на душу населення в середньому становить 20,3 кг.

Відзначимо, що за даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) рекомендована норма споживання риби становить 20 кг на рік на людину, з яких 75% повинна складати морська риба.

За прогнозами Асоціації, в 2018 році обсяги споживання риби і імпорт продукції збільшиться на 5-8%, за умови стабільної національної валюти і зростання доходів населення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.