Банки бізнесмена Олега Бахматюка заборгували перед Фондом гарантування вкладів (ФГВ) 19 млрд грн. Мова йде про «Фінансову ініціативу» та «Віейбі Банк».

«По одному заборгували 9 млрд грн, по іншому — 10 млрд грн», — розповів Бахматюк в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна». Близько 700 млн грн боргів за останній рік було погашено, виплачується лише відсоток.

Бахматюк заявляє, що готовий погасити борги, однак їх реструктуризацію гальмувала глава Нацбанку Валерія Гонтарєва. Поки НБУ чекає нового голову, але ситуація не змінилася.

На поточний час по даній справі налічується приблизно 200 судів, забрано багато майна. «Але коли Фонд, а точніше — Нацбанк, забирає ці активи, вони потім не знають, що з ними робити. Як результат отримуємо величезне знецінення майна. Працюють армії юристів — з їх боку, з нашого боку. Навряд чи грошей на оплату їх послуг вистачить від продажу цього майна», — говорить бізнесмен.

Нагадаємо, на початку лютого ФГВ виставив на аукціон вимоги по п’яти кредитами «Віейбі» на 1,5 млрд грн. Всі позичальники – пов’язані між собою компанії, які вирощують зернові, олійні, бобові культури і входять до складу одного з найбільших агрохолдингів, імовірно UkrLandFarming.

Крім Фонду гарантування вкладів Бахматюк вже тривалий час веде переговори про реструктуризацію з зовнішніми кредиторами. За останні роки сплачено $507 млн боргів.

Загальна заборгованість UkrLandFarming зараз становить $1,9 млрд. Активи компанії покривають 80% кредиторської заборгованості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.