Фото: Деньги.ua

Індонезія витіснить Єгипет, який останні десять років був головним покупцем пшениці на світовому ринку. Про це з посиланням на прогнози Міністерства сільського господарства США повідомляє УкрАгроКонсалт.

Уже в 2017/2018 сезоні Індонезія вийде в лідери світових покупців пшениці за рахунок зростання чисельності населення країни, зміни харчових вподобань і зростання попиту з боку промислового сектора.

У лютневому звіті експерти USDA оцінили імпорт пшениці у 12,5 млн тонн, що більше на 1 млн тонн, ніж минулого місяця. Це пов’язано з прогнозованим збільшенням споживання кормів і їжі.

Як прогнозують експерти, зростання імпорту відбудеться в основному за рахунок закупівель причорноморської пшениці.

Відзначимо, що за першу половину нинішнього сезону поставки пшениці до Індонезії тільки з України зросли на 33% і склали 1784 тис. тонн. Росія збільшила експорт пшениці в цю країну в 7 разів до 979 тис. тонн.

Окрім країн Причорномор’я вдвічі зросли поставки пшениці в цьому напрямку з США до 737 тис. тонн.

Раніше основним постачальником пшениці до Індонезії була Австралія, на частку якої припадало половина поставок цієї культури.

Нині частка Індонезії в імпорті пшениці з України складає близько 16%. Інтерес вітчизняних виробників до цієї країни виник внаслідок введення загороджуючого мита на імпорт з боку Індії, яка була найбільшим покупцем української пшениці. Продажі в цю країну різко скоротилися і зараз її частка в експорті пшениці з України складає лише 4%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...