Нелегальне виробництво тютюнових виробів на непідконтрольних територіях є найбільшим місцевим бізнесом, повідомляє Liga.net.

Відзначається, що в ОРДЛО працюють три виробника сигарет – Донецька тютюнова фабрика, фабрика «Хамадей» і Луганська тютюнова фабрика. Загальні потужності фабрик оцінюють в 4 млрд сигарет на рік, з виручкою близько $120 млн.

Видання зазначає, що з такими обсягами продажів і можливістю нелегального вивезення тютюновий ринок є одним з найпривабливіших для місцевого бізнесу.

Крім власного виробництва, в окуповані території завозяться тютюнові вироби з РФ. Сигарети ввозить єдиний постачальник – компанія НТ з Ростовської області. За непрямими ознаками компанія має відношення до АТ «Донской табак», відомого виробника сигарет в РФ.

Ростовська компанія поставляє тютюн в ОРДЛО з 2015 року і з тих пір збільшила обсяги поставок більш ніж в 2 рази до $68,6 млн. До речі, компанія також поставляє сигарети в невизнану Південну Осетію.

В цілому за минулий рік в окупований Донбас завезли з Росії тютюнових виробів на $70 млн. Для порівняння, обсяг поставок коксівного вугілля на металургійні підприємства склав всього $30 млн.

За інформацією видання, сигарети займають четверте місце в структурі поставок в ОРДЛО, поступаючись лише природному газу, різних видів палива і продовольства.

Відзначається, що за останні два роки сигарети з РФ постачалися лише десятьом компаніям в ОРДЛО, більшість з яких були створені після окупації частини території.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.