Один з найбільших в Україні комплексів з переробки сої «Каховка Протеїн-Агро» повернуто законному власнику. Про це з посиланням на гендиректора підприємства Федора Ютовця, передає «Комсомольська правда».

З 23 січня фабрика була захоплена бойовиками. Тоді на територію підприємства проникло 70 осіб, які перекрили рух транспорту та погрожували охороні зброєю.

Керівництво фабрики намагалося видворити нападників, звертаючись в поліцію. Однак звернення результату не дали — правоохоронці не робили нічогісінько.

Ситуація змінилася після втручання міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. 31 січня той розпорядився видалити з території сторонніх. Того ж дня бойовиків заарештували, вилучивши незареєстровану зброю АК-У.

Наголошується, що зараз фабрика працює в нормальному режимі. Однак подібна атака була далеко не першою. Підприємство уже намагалися захопити влітку минулого року.

Організатором атак тут називають братів Іллю та Вадима Сегаль, а технічним виконавцем — адвоката Андрія Богдана. Сегалі до 2009 року були власниками банку «Надра», пізніше саме їх аудитори звинуватили в банкрутстві банку. За ними тягнеться звинувачення в крадіжці коштів, виданих на рефінансування «Надра». Нині Сегалі числяться в розшуку.

Нагадаємо, «Каховка Протеїн-Агро» розташована в Новій Каховці Херсонської області. Потужність заводу з переробки сої становить 200 тис. тонн щороку. У підприємства є власний елеватор на 40 тис. тонн сої та інші складські потужності.

«Каховка Протеїн-Агро» входить до групи компаній Group DF Дмитра Фірташа, який зараз знаходиться в Австрії. Виїзд з країни Фірташу заборонений, доки міністр юстиції країни не прийме рішення щодо його екстрадиції. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.