«Укрспирт» відновлює роботу непрацюючих заводів та виходить на нові ринки. Зокрема, компанія буде займатися виробництвом біопалива, спиртовмісних речовин і парфумерної продукції, йдеться у прес-релізі підприємства.

Такі плани закріплено меморандумом між «Укрспиртом» та Львівською обласною державною адміністрацію. Документ передбачає відновлення роботи непрацюючих спиртозаводів Львівщини та повне завантаження діючих підприємств.

За словами Юрія Лучечка, керівника «Укрспирту», галузь харчового спирту перенасичена, тому потрібно виходити на нові ринки – виробництво біоетанолу, біодизелю, сумішевих бензинів, а також спиртовмісних речовин і парфумерної продукції.

«Надлишкові потужності не можуть бути задіяні для виробництва харчового спирту, тому маємо на меті перепрофілювання цих підприємств», — додає він.

Пілотний проект переорієнтації виробництва стартує на підприємствах західного регіону, які наразі простоюють. У Великому Любіні вироблятимуть парфумерну продукцію, завод у Сторонибабах перепрофілюють на виробництво біоетанолу. Біопаливо також виготовлятимуть на Лопатинському і Суходільському МПД.

Законопрект щодо перепрофілювання заводів «Укрспирту» вже пройшов обговорення у транспортному і паливному комітетах та чекає на погодження у Верховній Раді.

Очікується, що власне виробництво біодизеля дозволить замінити імпортовану продукцію та створити нові робочі місця.

Нагадаємо, нещодавно в «Укрспирті» відновив роботу завод у Луцьку. Завод виготовляє горілку ТМ «Старожитня», який вже відправив першу партію продукції до Німеччини. Окрім горілки тут виготовляють спирт з місцевої сировини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.