Engenharia Agronomica

Обсяг ринку лізингу в будь-якій із 26 європейських країн, що мають своїх представників в асоціації Leaseurope (представляє близько 94% лізингового ринку Європи, офіс – у Брюсселі), істотно перевищує український. Наприклад, в сусідніх Словаччині та Польщі нових договорів лізингу тільки за першу половину 2017 року було укладено на €1,1 млрд і €7,3 млрд. А в розвинених Німеччині та Великобританії ринок уже досяг рівня в €25,5 млрд і €39,1 млрд.

В Україні поки що лізинговий ринок набагато менший за розмірами. Його об’єм у 2016 році, згідно інформації Нацкомфінпослуг, був еквівалентним лише $0,4 млрд, а за підсумками трьох кварталів 2017 року – $0,35 млрд. Офіційно за перші 9 місяців минулого року, за даними галузевого регулятора, договорів фінансового лізингу було укладено на суму 9,3 млрд грн. Загальна вартість діючих лізингових договорів станом на 30.09.2017р становила 24,1 млрд грн. І лише 6,5 млрд грн. з них перепадає на сільське господарство (тобто всього $0,24 млрд за офіційним курсом валют на звітну дату).  

У підсумку маємо, на жаль, мікроскопічний рівень проникнення такої перспективної фінансової послуги як лізинг у сільське господарство рідної країни. За розрахунками AgroDay, лише 0,2% сільгосптехніки, що є в наявності зараз у всіх українських аграріїв, знаходиться у лізингу. З приблизно 2 мільйонів одиниць тракторів, комбайнів, сіялок, культиваторів та іншої сільгосптехніки, яку механізатори готують до виходу в поле в нинішньому сезоні, лише біля 4 тисяч агрегатів, придбаних по лізинговій схемі.

Покращити клімат для розвитку лізингу в Україні, за оцінками експертів, могло би прийняття закону «Про фінансовий лізинг» в новій редакції (законопроект №6395). Але цей проект Верховна Рада досі не розглянула, хоча зареєстрований він ще 19 квітня 2017 року, а профільним комітетом парламенту був рекомендований 5 вересня до розгляду та прийняття в першому читанні за основу. І вже 5 місяців документ чекає свого розгляду народними обранцями в сесійні залі.

Подробиці читайте тут