Фото: RT

Українські заробітчани вплинули на польську економіку більше, аніж президент Анджей Дуда. Про це свідчить дослідження польської Gazeta Prawna.

В рейтингу ТОП-50 осіб збірний образ українця знаходиться на другому місці. Перший в списку — прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький. Завдяки його зусиллям вдалося настільки збільшити податкові надходження, що країна протягом 2017 року мала надлишок бюджету. І це лише одне з його досягнень.

Слідом за Моравецьким поляки говорять про заслуги українців. У 2017-му останні отримали 1,7 млн тимчасових дозволів на працевлаштування. Це на третину більше, ніж у 2016 році та в 4,5 рази перевищує показник 2014-го.

Заробітчани працюють в сільському господарстві, будівництві, IT, і згодні робити це за меншу плату, ніж місцеві жителі. Своїми внесками понад 300 тис. українців поповнюють фонд соціального страхування.

 

За перше півріччя 2017 року українці отримали 91 тис. дозволів на постійну роботу в Польщі. Це на 15 тис. менше, ніж за весь 2016 рік. Але «пустити коріння» важко, цьому перешкоджає законодавство.

Поляки визнають роль українців у своїй економіці, і при цьому розуміють: тільки-но відкриються кордони багатших країн, трудові мігранти ринуть туди.

Як свідчать дані Нацбанку Польщі, нині 91% своїх заробітків українці переказують за кордон. Тільки за 4 квартал минулого року ця сума перевищила €850 млн. В третьому кварталі сума переказів склала €770 млн.

Раніше українці за весь рік переказували з Польщі 40 млрд грн або приблизно €1,2 млрд. За рахунок цього заробітчани стають ще й важливим інвестором української економіки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.