5d8f42c54a17cff0054e96cf6e4653b0
фото: Liga.net

Корпорації Roshen не дозволили зареєструвати в ЄС права на ТМ Crabs через схожість етикетки з російським виробником, повідомляє Liga.net.

Відзначається, що згідно з рішенням Генерального суду ЄС, Roshen не зміг захистити торгову марку і права інтелектуальної власності на цукерки ТМ Crabs (Рачки) перед російською кондитерською фабрикою Красный Октябрь.

Російська кондитерська фабрика вважає, що продукцію Roshen ТМ Crabs легко сплутати з їх цукерками «Раковые шейки». Втім, раніше російський виробник не зміг довести схожість етикетки свого продукту з українськими цукерками – генеральний суд ЄС спростував їх схожість.

Відзначимо, що ще в 2013 році корпорація Roshen подала заявку в Управління інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO) на реєстрацію товарного знаку Crabs.

Через рік «Красный Октябрь» подав заперечення проти його реєстрації, заявивши, що Roshen порушує інтелектуальні права раніше зареєстрованого російського бренду «Раковые шейки».

На думку російського виробника, дизайн етикетки із зображенням краба на українських цукерках дуже схожий з дизайном російських карамельок на етикетках яких зображений рак.

Однак, в 2015 році EUIPO відхилило заяву росіян, спростувавши схожість етикеток. І в 2016 році прийняло рішення не продовжувати судовий розгляд.

В результаті шестирічного спору між виробниками, жодному з них не вдалося відстояти права на товарний знак.

Нагадаємо, корпорація Roshen подала до суду на гіпермаркет «Ашан» з приводу порушення прав інтелектуальної власності на бренд «Київський торт» за схожість графічних елементів у вигляді листя каштана.

Раніше через суд компанія відвоювала упаковку у «Київхліба». Останній продавав свою продукцію під брендом «Казковий ключик», зображення на якій виявилося дуже схожим на «Золотий ключик» Roshen.

Виробник заявляє, що право на маркування тортів знаком «Київський торт» на території України належить виключно корпорації Roshen.