Українським чиновникам доведеться пояснювати Світовій організації торгівлі бюджетні перевитрати на агросектор. Про це на своїй сторінці в Facebook написав Олег Нів’євський, старший економіст проекту «Підтримка реформ в сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» Київської школи економіки.

За словами фахівця, вступаючи до СОТ, Україна зобов’язалась витрачати на АПК не більше 3 млрд грн на рік.

«Звичайно, є ньюанси розрахунку максимально дозволеного обсягу підтримки. Наприклад, коли був спецрежим ПДВ, то підтримка аграріїв сягала і 40 млрд грн (в 2015 році), але оскільки ця сума була менша 5% валового випуску, то ці 40 млрд не зараховувались. Такий от хитрий механізм. Зараз маємо 4 млрд на тваринництво. За 2017 рік виробництво продукції тваринництва склало всього 69 млрд грн. А оскільки 4 млрд — це більше ніж 5% від 69 млрд, значить ці 4 млрд підуть Україні в «залік», — пояснює фахівець.

Нагадаємо, днями Кабмін тільки-но визначився з механізмом розподілу аграрного бюджету на 2018 рік.

Загалом на підтримку галузі в поточному році виділено 7,3 млрд грн проти 6,3 млрд торік. Зокрема, 4 млрд грн буде спрямовано на підтримку тваринництва, 1 млрд грн — компенсацію вартості придбання вітчизняної сільгосптехніки, 1 млн грн — на розвиток фермерства та кооперації.