Київський апеляційний суд відмовив «Тедіс Україна» у скасуванні штрафу на 431 млн грн. Саме таку суму компанія мала виплатити за зловживання монопольним становищем на ринку.

Інформацію про рішення суду повідомив на своїй Facebook-сторінці Юрій Терентьєв, голова Антимонопольного комітету України.

Скандал навколо компанії спалахнув ще в березні минулого року. Тоді стало відомо про повальні обшуки на підприємствах «Тедіс», а міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звинувачував компанію у фінансуванні тероризму.

«Допомога терористичним організація, несплата податків — це лише кілька епізодів «послужного списку» діяльності компанії», — писав тоді Аваков на своєму Facebook. Щоправда, нині запис недоступний, але за ним послідували декілька арештів. Спочатку арештували корпоративні права компанії, потім — кошти на рахунку «ПриватБанку».

На даний час за компанією лишилось звинувачення у зловживанні монопольним становищем на тютюновому ринку. Розслідування, чи це дійсно так, продовжується Антимонопольним комітеттом ще з 2015 року. В кінці 2016-го «Тедіс» оштрафували на вищевказані 431 млн грн, і компанія кілька разів намагалась оскаржити це рішення.

Зазначимо, що частка «Тедіс Україна» на ринку сигарет становить понад 99%. Компанія була створена у 2011 році як «Мегаполіс-Україна», а перейменована була у травні 2016-го.

Як свідчать дані маркетингової компанії Nielsen, за минулий рік ринок сигарет в Україні скоротився на 8,2% та склав 67 млрд штук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.