Свинарська компанія «Даноша» подала запит до Антимонопольного комітету України, аби отримати дозвіл на купівлю приватного підприємства «Галицькі аграрні інвестиції».

Згідно з повідомленням АМКУ, мова йде про частку, яка перевищує 50% у статутному капіталі підприємства.

«Галицькі аграрні інвестиції» входять до складу агрохолдингу «Українські аграрні інвестиції», який в червні минулого року придбала група «Кернел» Андрія Веревського. Покупка обійшлася Веревському в $155 млн і дозволила розширити земельний банк «Кернела» на 200 тис. га — до 600 тис.

На думку Андрія Попова, партнера компанії Kreston GCG, нинішнє рішення «Кернела» щодо продажу підприємства є цілком виправданим. Придбавши УАІ, група стала власником дуже великого земельного банку та значної кількості активів: 62 сільгосппідприємств та 5 елеваторних комплексів в 16 областях України.

«Якщо врахувати, що вартість покупки УАІ склала $155 млн, «Кернел» заплатив (гранично спрощено) $775 за гектар. Це істотно нижче середніх експертних оцінок вартості землі сільгосппризначення в Україні (від $1000 за гектар і вище), — пояснює фахівець. — Цілком можливо, що вигідно придбавши «оптом» настільки великий актив, «Кернел» уважно проаналізував кожне з підприємств на предмет їх інтегрування в існуючу бізнес-модель. Там, де у холдингу утворилися надлишкові потужності або з’явились логістичні питання, виправданим було рішення про продаж».

Тим паче, що Івано-Франківська область, де розташовані «Галицькі аграрні інвестиції», знаходиться на відстані від ключових сільськогосподарських локацій «Кернела», констатує Попов.

«Поки що неясно, скільки «Кернел» виручить за продаж «Галицьких аграрних інвестицій», але цілком імовірно, що більше, ніж за нього було заплачено в рамках мега-угоди з купівлі УАІ», — вважає партнер Kreston GCG.

Зазначимо, що «Галицькі аграрні інвестиції» займаються вирощуванням зернових та олійних культур, трейдингом зерна й кормів для тварин. У свій час його заснували УАІ разом з тим же Веревським.

За інформацією «Інтерфакс-Україна», в 2016 році підприємство отримало 8,96 млн грн чистого збитку. Втім, це в 4 рази менше, ніж у 2015 році. Виручка за підсумками 2016 року перевищила 40 млн грн.

Земельний банк «Галицьких аграрних інвестицій» раніше становив близько 14 тис. га.

* Під кінець дня стало відомо, що АМКУ надав дозвіл «Даноші» на придбання активу УАІ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.