Китайські трейдери скасовують вантажі з американською кукурудзою і переключаються на постачальників з України. Все через посилення контролю з переробки ГМО-культур, повідомляє Reuters.

За інформацією видання, деякі китайські покупці не змогли отримати дозволу на переробку генетично модифікованої кукурудзи, тому віддають перевагу українському немодифікованому зерну.

«Кукурудза з України не вимагає дозволу на переробку», – пояснює Чері Чжан, аналітик Shanghai JC Intelligence.

Від скількох вантажів відмовились, поки невідомо, однак, за словами одного з трейдерів, минулого місяця було відмінено до чотирьох вантажів загальним об’ємом 210 тис. тонн на суму $40 млн.

Останнім часом Китай підсилює контроль над імпортом ГМ-продукції. Приміром, у минулому році уряд країни посилив процес подачі заявок на отримання сертифікатів безпеки для імпорту ГМ-сої. Це призвело до затримки вантажів і скорочення закупок.

Відзначимо, що США є основним постачальником кукурудзи до Китаю, на долю країни припадає чверть імпорту.

В зв’язку з підвищеним попитом експортні ціни на українську кукурудзу з початку року зросли на $20 і склали $180 за тонну.

Нагадаємо, в Китаї заборонено вирощування ГМ-кукурудзи, але дозволено її імпорт в певних обсягах для промислової переробки або для виробництва кормів. Для отримання дозволу на імпорт потрібно як мінімум 6 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.