Наш візит на американський День поля відбувся під час поїздки нашого журналіста у аграрний тур до США, який організовала інвесткомпанія SP Advisors. Сам Agronomy Day проводили в невеликому, але дуже красивому університетському містечку Champaign (штат Іллінойс), де поряд з представництвом John Deere можна легко зустріти скляний офіс Yahoo!

Власне кажучи, американський день поля мало чим відрізняється від українських аналогічних заходів, але принципові відмінності є. По-перше, в США не рідко ініціаторами проведення таких «польових» днів виступають не агрокомпанії, як в Україні, а місцеві університети або неурядові організації. Постачальники техніки та агрохімії, які хочуть презентувати свою продукцію, можуть підписати з вишем або НГО договір і потрапити на День поля вже у якості ділового партнера.

Друга відмінність – у наукомісткому підході до організації подібних заходів. За всіма цими декораціями з наметів, столами з перекусами і величезними чанами з льодом, де плавають банки Dr Pepper, маскується ціла дослідницька програма.

Приміром, на Дні поля у Champaign, окрім традиційних лекцій, про те, як вирощувати кукурудзу і сою (щоб вони не нападали на людей в темний час доби), продемонстрували справді унікальну розробку університетської лабораторії — кліматичний випробувальний стенд.

Унікальність цього обладнання в тому, що воно дозволяє імітувати різні погодні умови на певній ділянці поля. Таким чином можна перевірити, наскільки добре себе почувають в умовах підвищеної температури та вологості, або ж під час справжніх природних катаклізмів (штормового вітру, а то і смерчу) насіння різних виробників.

Тут же можна побачити посадки конкретних гібридів насіння. Відправитися на кожне конкретне поле можна на спеціальному автопотязі з декількох причепів.

Навколо центрального намету «агрономічного» дня проходять лекції, поруч — виставки техніки, у тому числі і сільськогосподарських раритетів.

На лекціях, наприклад, з питань вирощування сої, можна побачити чимало дуже молодих людей. І це зрозуміло, тут немає такого відтоку молоді з сіл, як в Україні.

За словами Андрія Скотнікова, засновника консалтингової компанії New Systems Ag (США), не так сильно схожим на пекло життя в американському селі роблять місцеві аграрії, активно інвестуючи у свою малу Батьківщину.

Так в кожному окремому селі вибудовується ціла екосистема, де добробут населенні залежить від бізнесу, а сам бізнес від того ж населення. Це гарантує бізнесу постійний збут своєї продукції та місцевий — лояльний та недорогий трудовий ресурс.

Закінчуються такі заходи знайомим всім українцям чином — за кухлем пива. Ночі в Середній Америці такі ж теплі, як і в Україні. Але в місцевих клумбах все ж таки краще не спати.

Для цього тут є демократичні лавки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.