Вітчизняні сорти гарбузів можуть давати 150% рентабельності. Про це свідчить дослідження Національного університету біоресурсів і природокористування, повідомляє SuperAgronom.

Вчені досліджували сорти великоплідного (Cucurbita maxima) та мускатного (Cucurbita moschata) гарбуза. Вони проаналізували тривалість достигання плодів (від сходів до початку) та виявили, які сорти є найбільш скоростиглими. Результати показали, що серед сортів moschata найшвидше дозрівають Доля та Диво – від 96 до 113 діб. Серед сортів maxima найскоростиглішими є Ждана й Польовичка — вони достигають від 115 до 120 діб.

Виявилось, що вирощування сортів Ювілей та Диво є найвигіднішим, оскільки їх рентабельність сягає 109 % і 151 % відповідно. Найбільшу урожайність серед великоплідних гарбузів показав сорт Польовичка з показником 29,4 т/га, кращим серед мускатних  став сорт Диво з врожайністю 33,1 т/га.

Нагадаємо, що за останні десять років вирощування гарбуза в Україні коливається у межах 600 тис. тонн. Посівна площа під гарбузом у 2017 році становила майже 29 тис. га. Найбільше його вирощують у Київській, Полтавській та Дніпропетровській областях.

Гарбузове насіння користується попитом не лише на вітчизняному ринку, а також у країнах Європи та Близькому Сході, що розширює можливості для його реалізації.