Рентабельність інвестицій у переробку волоського горіха складе 299%, тобто на кожен вкладений долар повернеться три. Про це свідчать розрахунки Pro-Consulting.

Аналітики виходили з того, що продуктивність підприємства по переробці складе 5 тонн за зміну. При цьому виробництво рекомендують розташовувати неподалік від джерел сировини — в Одеській, Вінницькій, Херсонській, Миколаївській або Львівської області.

Як зазначають в Pro-Consulting, в Україні спостерігається тенденція до збільшення виробництва волоських горіхів. У 2017-му році площа насаджень зросла на 18%, перевищивши 16 тис. га.

Близько 86% урожаю забезпечують присадибні господарства. На частку промислового виробництва припадає 14% ринку.

Дві третіх вітчизняного врожаю відправляється на експорт, і тільки 25% становить внутрішнє споживання.

«Волоські горіхи, вирощені в Україні, мають настільки високу якість, що китайці готові їх скуповувати у великих обсягах», — кажуть в Pro-Consulting. І це при тому, що Китай сам є лідером в цій області.

Є куди розвиватися і внутрішньому ринку — пересічний українець споживає в 2-3 рази менше горіхів порівняно з європейцями.

До слова, учасники ринку наводять і інші показники рентабельності горіхового бізнесу. При наявності власного саду вона може перевищувати 400%.