У випадку зняття мораторію на продаж землі сільгосппризначення паї готові продати 10,4% власників, тобто початкова пропозиція на ринку складе 1,5-2,8 млн га. Про це з посиланням на результати опитування інформує Інститут аграрної економіки.

А от придбати земельні ділянки виразили бажання 48% респондентів.

В рамках дослідження було опитано 3000 осіб, із яких 2500 — власники землі та 900 землекористувачів (орендаторів). Охоплено 520 сільських населених пунктів та 25 міст.

Як показали результати, переважна більшість селян задешево продавати землю не збирається. Понад 39% оцінюють свої ділянки в межах $6 000 за гектар, ще стільки ж виставляють цінник в $12 000.

При цьому половина нинішніх орендарів готова викласти за гектар українських чорноземів не більше $1 000. Лише кожен шостий міг би розщедритися на $2 500.

За спостереженнями Ольги Ходаківської, завідувача відділу земельних відносин інституту, найбільш прихильною до введення ринку земель є та категорія пайовиків, які обробляють ділянки самостійно. Однак великою перепоною залишається брак обігових коштів у потенційних покупців.

Нагадаємо, за спостереженням радника прем’єр-міністра Ірини Золотаревич, чисельність українців, які хочуть вільно розпоряджатися землею, поступово росте. Також зросла підтримка земельної реформи в інформаційному полі.