Хоча бюджетний рік почався більше місяця тому, уряд тільки визначився з механізмом розподілу фінансування для агросектору. Про це сьогодні йшлося на засіданні Кабміну, передає Інтерфакс-Україна.

Зокрема, передбачені на будівництво молочно-товарних комплексів 2,5 млрд грн, фермери отримають у вигляді кредитів зі ставкою 3% в гривні на строк до п’яти років. У разі, якщо кредити не будуть задіяні, уряд компенсує 30% вартості введених в експлуатацію потужностей, розповів прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

На його думку, це сприятиме масовому будівництву ферм, молочно-товарних комплексів, призведе до збільшення поголів’я та обсягів виробництва.

Також виробникам нададуть компенсацію в розмірі 1,5 тис. грн на дійну корову – з метою збільшення надоїв молока. За збереження поголів’я молодняку ​​ВРХ домогосподарствам компенсуватимуть по 2,5 тис. грн за голову.

Мільярд гривень, який передбачався на підтримку фермерського виробництва, виробники отримають теж у вигляді кредитів, але під 1% річних.

Крім того, уряд планує підтримати садівництво і ягідництво, компенсувавши 70% вартості вітчизняного посадкового матеріалу.

Дрібним і середнім фермерам обіцяють повернути 100% вартості закуплених насіння українського виробництва, 90% вартості дорадчих послуг. Передбачається компенсація 40% вартості купленої вітчизняної сільгосптехніки.

Нагадаємо, що на бюджетну підтримку АПК у 2018 році закладено суму 7,3 млрд грн (проти 6,3 млрд у 2017 році). Однак, до цього часу кошти не були виділені у зв’язку з відсутністю механізму їх розподілу.

Найбільше коштів піде на підтримку тваринництва (4 млрд грн), компенсацію вартості придбання вітчизняної сільгосптехніки (1 млрд грн), підтримку фермерства та кооперації (1 млрд грн).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.