Фонд гарантування вкладів 7 лютого повторно виставляє на аукціон вимоги за кредитами юридичних осіб, що входять до складу одного з найбільших агрохолдингів. З огляду на те, вказуються активи «ВіЕйБі Банк» бізнесмена Олега Бахматюка, можна припустити, що мова йде про UkrLandFarming. Крім лідерства в інших напрямках агробізнесу, компанія також є найбільшим виробником яєць і яєчних продуктів в Україні.

Активи торгуватимуться у сиcтемі ProZorro за стандартною моделлю англійських аукціонів. Стартова ціна заявлена у розмірі 178 млн грн.

Якщо аукціон не відбудеться, далі продаж проводитимуть за голландською моделлю з покроковим падінням ціни — мінімум до 20%. Допускається, що активи можуть торгуватися у складі пулу.

На торги одним лотом виставлені права вимоги за 5 кредитами. Усі позичальники – пов’язані між собою компанії, що вирощують зернові, олійні та бобові культури. Щодо однієї з них порушено справу про банкрутство.

При цьому уточнюється, що суб’єкти господарювання зареєстровані у Київській, Сумській, Херсонській та Вінницькій областях.

Заборгованість по кредитам станом на грудень минулого року становила 1,52 млрд грн. В якості забезпечення за договорами числиться сільськогосподарська техніка та інше виробниче обладнання. Заставне майно територіально знаходиться у м. Київ, а також у Київській, Донецькій та Полтавській областях.

Раніше Фонд гарантування вкладів повідомляв, що компанії екс-президента «ВіЕйБі Банку» Бахматюка заборгували по кредитам більш як 2 млрд грн. Мова йде про 25 кредитних угод з малоліквідною заставою, що були укладені в 2004-09 роках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.