Українські трейдери активно нарощують експорт пшениці в Індонезію. За рахунок рекордних поставок країна стала найбільшим імпортером української зернової в 2017/18 МГ.

Інтерес до Індонезії з’явився після того, як найбільший покупець української пшениці — Індія — ввів загороджуєче мито на імпорт. Ставка в 20% спрацювала, як і передбачалося: постачання різко скоротилися і на поточний час частка країни в експорті української пшениці складає всього 4%.

Як передає Bloomberg, частка Індонезії в імпорті пшениці з України становить 16%.

«Це реальна зміна, — говорить Сергій Феофілов, генеральний директор «УкрАгроКонсалт». — Індія починає покладатися на власний урожай. Природно, що вітчизняні трейдери починають шукати нові ринки збуту, і добре, що Індонезія змогла поглинути ці об’єми».

За спостереженнями аналітиків, вперше азіатська країна стає найбільшим покупцем вітчизняної пшениці.

В цілому Індонезія закупила в поточному сезоні 1,8 млн тонн пшениці з України. Це на 11% більше, ніж за весь минулий сезон. «Рекордні темпи експорту спостерігатимуться як мінімум протягом наступних двох місяців», — додав Феофілов.

Нарощують імпорт української зернової культури і Філіппіни. Поставки в країну стали найвищими за останній десяток років.

Всього станом на 24 січня з початку 2017/18 МР Україна експортувала 12 млн тонн пшениці, в тому числі 0,7 млн тонн — за січень. Загальний експорт зерна склав 23 млн тонн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.