Україна за рівнем впливу корупції на бізнес опустилась до показників чотирьохрічної давності. Про це свідчать результати дослідження Американської торгової палати (АСС), інформує НВ Бізнес.

АСС опитала топ-менеджерів 184 компаній з приводу того, чи стикались вони з корупцією в Україні. 91% опитуваних відповіли ствердно. Таких респондентів виявилось на 10% більше, ніж у минулому році. І саме цей показник повернув Україну до 2014 року.

Третина респондентів вважає, що рівень корупції підупав. Торік таких було 47%.

Найбільше вітчизняних управлінців турбує корупція в судах (71%), податкових та митних органах (54%), органах місцевої влади (34%). І це значно стримує надходження зовнішніх інвестицій, вважає президент АСС Андрій Гундер.

Причому занепокоєна корупцією в Україні не лише АСС. Згідно зі свіжим звітом Комітету експертів Ради Європи MONEYVAL, корупція та тіньовий бізнес продовжують вимивати гроші з України.

До цього європейці оцінювали корупційну складову в нашій державі в 2009 році і зазначають, що за цей період спостерігається відчутний прогрес. В Україні почало діяти Національне бюро по боротьбі з корупцією, більші зусилля з протидії почав докладати Нацбанк. Але влада має більш суворо карати посадовців, задіяних в сірих схемах.

В Україні досі діють так звані конвертаційні центри, і покарання за таку діяльність занадто м’які, говориться у звіті. Рекомендації MONEYVAL має вивчити та втілити українська влада до 2019 року.