Попри те, що між Україною та Росією триває гібридна війна обидві країни не припинили торогово-економічні відносини, а навіть зміцнили їх, пише Newsweek.

За даними НБУ, з січня по листопад 2017 року двосторонній товарообіг між країнами виріс на 29% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Зокрема, Україна збільшила імпорт російських товарів на 38,6%, а експорт українських товарів до РФ виріс на 11,6%.

«Стара торговельна залежність України від Росії все ще існує в керівників економічних суб’єктів, які потребують адаптації до нових реалій», – заявив Марсель Ван Херпен, директор голландського аналітичного центру Cicero Foundation. Він також додав, що багато українських олігархів зберігають тісні ділові зв’язки з Росією.

Для порівняння, у 2013 році — за рік до початку бойових дій — Україна імпортувала російських товарів на суму $24,7 млрд , у 2016-ому цей показник зменшився до $5,7 млрд. Україна у 2013 році експортувала до РФ 23% своєї продукції на суму $15 млрд. У 2016-му частка експорту знизилась до 8% і становила $3,6 млрд.

«Уряд України займає пасивну позицію, і, як видається, задоволений зниженням обсягів торгівлі з РФ, а торгівля з ЄС зростає після підписання угоди про вільну торгівлю, — каже Ван Херпен. — Але, пасивність може бути небезпечною».

Проте, як пише видання, українські товари не є конкурентоспроможними на європейському ринку, що запобігає всебічному розриву торгівлі з Росією.

Зазначимо, що міжнародні спостерігачі констатують, що минулого року російська агресія проти України стала більш жорсткою. Кількість порушень припинення вогню зросла на 25%. В середньому один український солдат помирає в бою кожні три дні.

Тим часом, в торгових мережах України продаються російські продукти харчування, такі як ікра та горілка. Майже всю гречку Україна закуповує у РФ.