Aptopix Mideast Egypt Protesting Prices

Україна ввійшла в ТОП-6 країн світу за дефіцитом продовольства в зоні ведення конфліктів. Згідно розрахунків Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), від гострої нестачі харчів в сході нашої держави страждає 25% населення. Це стільки ж, як в Афганістані чи Сомалі, але менше, ніж у Сирії та Лівані.

У чисельному вираженні в Україні нарахували 1,2 млн голодуючих, це населення Донецької та Луганської областей. Українці в зоні конфлікту страждають від безробіття, високої інфляції, обмеженого доступу до харчів.

Snymok Ekrana 44
Зони продовольчого дефіциту в Україні

Найбільше ж голодуючих у Ємені — 17 млн або 60% громадян.

* внаслідок великої кількості сирійських біженців

З кризовим рівнем голоду також стикаються у Південному Судані, Центральноафриканській республіці. Серйозні проблеми з відсутністю продовольства спостерігаються у Конго, причому ситуація там стрімко погіршується. 11% або 7,7 млн населення країни відчуває кризову нестачу харчів.

У Судані з проблемою голоду стикається 3,8 млн людей, в Іраку — 3,2 млн, в басейні озера Чад — 2,9 млн, у Бурунді — 1,8 млн, а в Гаїті — 1,3 млн.

Як констатують аналітики ФАО, у всіх зазначених країнах причиною голоду є воєнні конфлікти. Це ключовий фактор, який підриває продовольчу безпеку у 16 державах.

Загалом же кількість голодуючих на планету торік перевищила 800 млн, тоді як у 2016-му цей показник знаходився на рівні 777 млн чоловік.