Skuratovskij 1 696x522
Сергій Скуратовський Фото: Cтрана

Народний депутат від Радикальної партії Сергій Скуратовський збудував житловий комплекс «Софія Київська» на колишній землі сільськогосподарського призначення. Земля перебувала під мораторієм, але нардепу вдалось змінити її форму власності, повідомляє bihus.info

Процес виведення землі з-під дії мораторію почався у 2010 році. До цього часу ділянка перебувала у користуванні агрокомбінату «Пуща-Водиця» та була призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. У 2010 році агрокомбінат відмовився від великої площі своїх земель, у тому числі і від згаданої ділянки.

У свою чергу, сільгоспрада безоплатно передала землю громадянам, таким чином змінивши її форму власності з комунальної на приватну. Відповідно і цільове призначення землі змінилося: тепер вона призначалася для ведення особистого селянського господарства. Тобто дія мораторію на неї вже не розповсюджувалась.

Селяни, що безоплатно отримали землю, через півроку продали її дружині слідчого Генпрокуратури Тетяні Кривобок, яка згодом змінила цільове призначення на землі забудови та віддала під будівництво компанії «Укрполіскорм».

Власницею «Укрполіскорму» була Людмила Скуратовська – дружина народного депутата Скуратовського. Керував компанією його помічник – Олександр Конихов.

Генпідрядником виступала фірма «Вектор ХXI», якою раніше керував сам Сергій Скуратовський. Житлово-експлуатаційною організацією, що обслуговує житловий комплекс «Софія Київська», володіє Людмила Скуратовська.

Skratovskyj Shema

Свою ізюминку в історію вносить те, що саме Радикальна партія активно виступає проти зняття мораторію на продаж сільгоспземлі та зміни її призначення. Ці принципи палко відстоює голова об’єднання Олег Ляшко.