Сінгапурський стартап Blue Frontiers побудує плавуче село на 300 жителів у берегів Французької Полінезії, пише Агроцентр.

Плавуче село розташується всередині коралового рифу в кілометрі від берега острову Таїті. Архітектори та інженери проекту планують сполучити між собою 12 плаваючих платформ, загальна площа яких становитиме близько 700 кв. м. В селі будуть мешкати від 200 до 300 осіб.

Проект стартуватиме у 2020 році та обійдеться у $60 млн. В планах розробників стартапу в майбутньому побудувати цілі плавучі міста, які будуть функціонувати за межами водних територій існуючих держав.

Засновники проекту розраховують, що плавучі села будуть розвиватися завдяки екотуризму, а живитися за рахунок нових морських енергетичних технологій на кшталт водоростевих ферм та енергії хвиль.

В плавучих містах будуть бунгало, квартири, науково-дослідні інститути і підводний ресторан. «Ми плануємо, що ці платформи збільшать щільність морського життя, давши поверхню для заселення рослинами і молюсками», – каже Джо Куїрк, президент інституту Seasteading (некомерційної організації з США, що очолює проект Blue Frontiers).

З висоти плавуче село буде мати вигляд природного острову з зеленим дахом із рослин, що фільтруватимуть стічні води. Будівлі будуть виготовлені з відновлюваних матеріалів, таких як кокосова деревина.

До слова, проект Blue Frontiers був заснований у 2017 році інститутом The Seasteading, що покликаний сприяти створенню суверенних співтовариств на платформах у відкритому морі.

The Seasteading – некомерційна організація, яка була створена у 2008 році Патріком Фрідманом, колишнім інженером компанії Google за підтримки впливових осіб із Силіконової долини.

Проект зі створення плаваючих сіл може стати першою автономною лабораторією для випробування нових технологій та дослідження різних соціальних структур.

Також засновники проекту вбачають можливість використовувати штучно створені площі у надзвичайних ситуаціях, розміщуючи на них населення у разі повені або вулканічної активності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.