Новозеландська компанія BerryCo придбала права на сорт гігантської лохини Eureka і планує заробляти на експорті незвичайної ягоди до $8 млн на рік.

Ще торік BerryCo провела пробне відвантаження до Азії. Двістіграмові панетки продавали по $12,95. Зараз компанія шукає виробників, готових купувати ліцензії на сорт, проте вартість поки не розкриває.

Як відзначає виробник, гігантська лохина стала справжнім хітом серед споживачів в Азії та Австралії. «Наших покупців вражає розмір, смак і аромат ягоди. Це властивості, які роблять її унікальною», — цитує Agf одного із представників компанії.

До речі, сорт Eureka був відкритий як випадковий сіянець австралійським селекціонером Рідлі Беллом. Він з’явився від природного схрещування двох інших сортів, які несподівано дали гібрид з ягодами незвичайних розмірів.

При цьому на відміну від більшості ягід, які дають урожай в теплі місяці, Eureka плодоносить з серпня по жовтень.

Зазначимо, що в Новій Зеландії налічується 700 га плантацій лохини. Вирощуванням ягоди тут займається 25 комерційних виробників, для яких це основний бізнес, і ще 50 вирощують ягоду в якості додаткового заробітку. До 2020 року країна планує заробляти на експорті лохини $60 млн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.