Davos Talk

У плані впровадження цифрових технологій український бізнес стоїть лише на старті. Але в цьому є свої плюси: аби заснувати сучасне фермерське господарство, не потрібно багато грошей. Таку думку на форумі в Давосі висловив Тобіас Менне, глобальний директор Digital Farming Bayer.

«Тут знадобиться лише ваша креативність. Усе інше — комп’ютери, цифрове забезпечення, доступ на ринок — ви можете взяти у оренду майже безкоштовно», — цитує Тобіаса mind.ua.

Представник Bayer також додав, що через неправильні підходи до господарювання продуктивність українських чорноземів дуже знизилась. А отже доведеться інвестувати в добрива й ефективно їх використовувати — тут і стануть в нагоді цифрові технології.

Водночас Майкл Горш, керуючий Horsch Machines, додав, що український агробізнес мало отримує інвестицій ззовні. Хоча в сфері зерновиробництва Україна може похвалитися такими результатами, як Бразилія чи Аргентина.

«Інвестують переважно самі українці. Це трохи лякає нас, іноземних фермерів, оскільки вони можуть вивести нас з гри. Тому краще робити бізнес з ними (українцями — При. Ред.), а не перешкоджати їм», — вважає Горш.

Інколи інвестиції до українського бізнесу не доходять тому, що про нього мало знають. Тому Україні треба бути активнішою в інформаційному плані, вважає Марк Бернеггер, член правління швейцарського фінтех-стартапу Crypto Finance AG.

«Грубо кажучи, для західного інвестора все, що східніше, сприймається як Росія. Пора інформаційно дистанціюватися», — пояснив він.

Все ж інвестори інколи приглядаються до українського бізнесу, особливо стартапів. Найбільше їх цікавлять проекти у сфері блокчейн.