Blog 0845062001488315338 696x463

Україна зайняла 46 місце в рейтингу інноваційних країн проти 42-го в 2017 році. Найбільше похитнуло позиції нашої країни падіння оцінки якості освіти.

Як повідомляє Bloomberg, Україна разом з Новою Зеландією стали найбільшими лузерами рейтингу Innovation Index, адже обидві втратили відразу по 4 позиції.

Причому позиції України знижуються третій рік поспіль. У 2015 році вона займала 33 місце, в 2016 — вже 41, зараз — 46. Згідно з оцінками Bloomberg, сьогодні Україна випереджає в інноваційному розвитку лише Кіпр, Південну Африку, Іран та Марокко.

800x-1-2

А ось лідирує в рейтингу Південна Корея, вже п’ятий рік поспіль. Друге місце дісталося Швеції, третє — Сінгапуру.

До речі, місту-державі в списку-2018 вдалося потіснити Німеччину та Швецію, які посіли четверте та п’яте місце відповідно. Інноваційний ривок Сінгапуру забезпечили досягнення в галузі освіти.

«Сінгапур завжди приділяв велику увагу освіті, особливо що стосується точних наук, — говорить Йео К’ят Сен, професор сінгапурського Університету технологій та дизайну. — Активно фінансується науково-дослідна діяльність, розвиток високотехнологічних виробництв».

1x-1

А ось у випадку зі США ефективність освіти зіграла злий жарт. Із-за її зниження, а також інших факторів, наприклад, зменшення виробництва з доданою вартістю, вперше за весь час країна «вилетіла» зі списку ТОП-10, зайнявши 11 місце проти 9 у минулому році.

Зазначимо, що Bloomberg складає рейтинг Innovation Index вже шостий рік поспіль. При ранжируванні країн враховується частка високотехнологічних компаній, ефективність та якість освіти, витрати на наукові дослідження, число вчених, нових патентів та багато іншого.